27.6.2020. 18:56
0
Celta pomogla Realu, Barcelona prokockala pobjedu
U okviru 32. kola La lige snage su danas odmjerile ekipe Barcelone i Celte.

Barcelona je povela u 20. minuti golom Luisa Suareza. Messi se nalazio u odličnoj situaciji da šutira iz slobodnjaka sa oko 20 metara, međutim vidio je Suareza i odlučio se za asistenciju iz neobične pozicije.

Celta je uspjela izjednačiti preko Smolova u 50. minuti.

Ponovno vodstvo Barcelona je osigurala u 67. minuti drugim golom Suareza.

Igrao se 88. minut kada je Iago Aspas  izveo slobodni udarac, lopta je išla nisko i prevarila Ter Stegena. Bio je to izjednačujući pogodak za Celtu, ali i za konačni rezultat od 2:2.

Barceloni je bila potrebna pobjeda na današnjem gostovanju kod Celte kako bi ostali u borbi za titulu sa Real Madridom.