19.8.2020. 22:51
0
Poznat i drugi finalista Lige prvaka: Bayern protutnjao Lisabonom
U drugoj polufinalnoj utakmici Lige prvaka večeras su u Lisabonu snage odmjerile ekipe Lyona i Bayerna.

Bavarci su bili veliki favoriti nakon što su Barceloni dali osam golova, a igraju sjajno praktično tokom cijele sezone.

U odličnoj formi stigli su na završnicu Lige šampiona, što su pokazali i tokom večerašnjeg susreta protiv ekipe Lyona.

Bayern je poveo u 18. minuti golom Gnabrya.

U 33. minuti Bavarci povećavaju vodstvo na 2:0, a strijelac je opet bio Gnabry. Levandovski je šutirao, Lopez odbranio, a na odbijenu loptu natrčao Gnabry i pospremio je u mrežu.

Sa ovim rezultatom se otišlo i na poluvrijeme.

Za konačnih 0:3 u drugom poluvremenu se pobrinuo Levandovski, pogotkom iz 88. minute.

Bayern će u finalu igrati protiv PSG-a, koji je sinoć savladao Leipzig isto rezultatom 3:0.